Gazdovstvo Uhliská  je ideálnym miestom na stretnutia pri akejkoľvek pracovnej či rodinnej príležitosti – od firemných akcií  a workshopov až po oslavy  a svadby, či iné akcie. V prípade záujmu pre Vás zabezpečíme vodenie na koni, športové  a zábavné aktivity rôzneho druhu. Určite si vyberiete si z veľkého množstva aktivít našej farmy alebo blízkeho okolia.

Lekcie jazdenia na koňoch

pre malých i veľkých podľa dohody s našou lektorkou Katkou. Jazdíme vo vonkajšej jazdiarni  a krytej hale. Z dôvodu vyťaženosti jazdeckej školy, Vás poprosíme rezervovať si termín niekoľko dní vopred , kontakt : +421 917 837 707

Ustajnenie koní

k dispozícii pre Vaše kone sú boxy, vonkajšie ohrady, vonkajšia  a vnútorná jazdiareň, kruhovka. Viac info o ustajnení : info@uhliska.sk, tel. 0907 153 852

Exkurzie pre školy a škôlky

ukážeme  a porozprávame Vám o zvieratkách z Gazdovstva, výrobe syrov, dojení ovečiek a kôz. V prípade záujmu zabezpečíme vodenie na koníkoch, ochutnávku syrov  a stravu.  Kontakt: info@uhliska.sk

Vyhliadková veža

nachádza sa cca 20 min. chôdzou nad Gazdovstvom Uhliská.  Ponúka prekrásny výhľad na okolitú prírodu a pohorie.

Hipoterapia

liečba koňom realizuje ju na Gazdovstve Uhliská Občianske združenie Hipoško, Kontakt: 0948 975299, barka33@centrum.sk

Víkendové vodenie na koníkoch

vždy v sobotu a nedeľu v čase 14.00 – 16.00 hod., lístky na vodenie si zakúpite v Hostinci alebo Reštaurácii Gazdovstva Uhliská. V zimných mesiacoch vodenie len na základe objednania aspoň deň vopred.

Tradičné ľudové remeslá

počas roka organizujeme kurzy  ako rôzne techniky vyšívania, háčkovania, zdobenia veľkonočných vajec. Informácie o aktuálnych kurzov sú vždy na našej web stránke a Facebooku.

Skanzem

pri vchode do areálu si môžete pozrieť staré stroje a nástroje, ktorými sa kedysi zberala  a spracovávala úroda, čo používali naši predkovia pri každodennej práci na poli.

Detský letný denný „Tábor v sedle“

ideálny tábor pre deti, ktoré majú radi zvieratká, zvlášť koníky.  Počas piatich dní sa veľa o nich naučia, budú sa o ne starať a naučia sa základy jazdenia pod dozorom našich lektoriek. Tábor prebieha denne od 8.00 – 16.30 hod. Okrem toho sú pripravené ďalšie atraktívne aktivity, športové hry, tvorivé dielničky spojené s výrobou jednoduchých  farmárskych produktov,  opekanie, detská jóga a ďalšie prekvapenia. Viac informácií o prihlasovaní na tábor na info@uhliska.sk.

Aktuálne máme letný tábor na rok 2019 obsadený. V prípade záujmu môžeme zaradiť Vaše dieťa ako náhradníka a ak sa miesto uvoľní, budeme Vás kontaktovať. Prihlášku pošlite na gazdovstvo@uhliska.sk.

Oznam tábor 2019 aktual

Prihláška 2019

Cenník služieb