Jazdecké preteky

Každý rok pripravujeme pre detských jazdcov sériu pretekov Benjamin Cup, obvykle 2 kolá, jarné a jesenné. Benjamin Cup je súťaž pre deti a mládež, určená najmä pre začínajúcich jazdeckých nadšencov, ktorí chcú získať svoje prvé súťažné skúsenosti v drezúrnych a skokových disciplínach.

Pre westernových jazdcov pripravujeme niekoľkokrát počas sezóny preteky v reiningu a drezúrnych disciplínach pod hlavičkou SAWRR.

Vodenie na koňoch a poníkoch

Víkendové vodenie prebieha v sobotu a nedeľu (aktuálne časy uvádzame na soc. sieťach), v tomto čase nie je potrebné sa vopred objednať. V zimných mesiacoch vodíme len na základe objednania vopred +421 917 837 707.

Vychádzky na koňoch

Vychádzku na koni do nádhernej prírody obklopujúcej Gazdovstvo Uhliská si môžu užiť skúsení jazdci a tiež i úplní začiatočníci, vždy so sprievodom lektorky. Vychádzky objednávajte na tel. č. +421 917 837 707.

Ustajnenie

Na Gazdovstve Uhliská poskytujeme ustajnenie koní. K dispozícii sú boxy, vonkajšie ohrady s pastvinami, krytá jazdecká hala, vonkajšia jazdiareň, kruhovka. Viac info o ustajnení: tel. +421 907 153 852, info@uhliska.sk

Jazdecká škola

Pre malých i veľkých, začiatočníkov i pokročilých ponúkame lekcie jazdenia na koňoch. Tím lektoriek s bohatou praxou Vás prevedie základmi jazdeckej abecedy, pravidelnými tréningami i vychádzkami do okolitej prírody. Jazdíme v krytej jazdeckej hale alebo na vonkajšej jazdiarni, bez obmedzení na výkyvoch počasia počas celého roka. Jazdecké lekcie si objednávajte na tel. č. +421 917 837 707.

Hipoterapia

Hipoterapia je liečba koňom pre hendikepované deti. Na Gazdovstve Uhliská ju realizuje Občianske združenie Hipoško, kontakt: +421 948 975 299, barka33@centrum.sk

Minifarma

Privítajú Vás kamerunské kozičky, ovečky, sliepky, kohút, gagotajúce húsky, čínske prasiatka, rodina somárikov a najnovší obyvatelia páv s pávicou. Po ceste dolu popri somárikoch, kde Vás možno prekvapí náš nezbedný capko nájdete aj prasiatka mangalice. Tento rok pribudol hmyzí hotel, kde už počuť bzukot lesných včielok, motýľov a iných chrobáčikov.